Вто07282015

Последна промена01:42:25 PM

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Ч.(19) од с. Брждани-кичевско и против 16 годишно лице од Охрид поради постоење основи на сомнение за ...

Плажата Лабино која е лоцирана под пешачката патека која ги поврзува Св.Јован Канео и месноста Грашница е расчистена.

„Стара водејнца“ е новиот рајски етно ресторант во подножјето на планината Јабланица помеѓу Октиси и Вевчани. На десеттина километри од Струга и на ...

Седмиот ден од манифестацијата „На зајдисонце“ во Трпејца помина во знакот на целовечерниот концерт на Основното музичко училиште „Методи Патче“ ...

Фестивалот Охридско лето на хрватскиот пијанист Иво Погорелиќ кој со  двата  концерти во црквата Св. Софија направи вистински музички бум, му подари ...

Пловидба на Охридското езеро по европски терк. Поставени се 179 пловидбените знаци со кои се обележани пловните патишта од Радожда до Свети Наум.

По повод традиционалната културна манифестација „ Вечер на Живко Чинго“ , Општина Охрид го распиша годинешниот конкурс за наградата за најдобар ...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Л. (38), босански државјанин и против В.Р. (65) и Р.С.(51) српски државјани поради постоење основи на ...

        
 • Фатен кичевчанец кој направил девет кражби во Охрид

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Ч.(19) од с. Брждани-кичевско и против 16 годишно лице од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени девет кривични дела „тешка кражба“ од кои две во обид, а против Б.Ч. и за кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

 • Уредена плажа Лабино

  Плажата Лабино која е лоцирана под пешачката патека која ги поврзува Св.Јован Канео и месноста Грашница е расчистена.

 • ФОТО: Погледнете рајска убавина - етно ресторан “Стара водејнца“ Октиси

  „Стара водејнца“ е новиот рајски етно ресторант во подножјето на планината Јабланица помеѓу Октиси и Вевчани. На десеттина километри од Струга и на надморска висина од 750 метри, рајскиот етно ресторант „Стара водејнца“ е неповторливиот спој од чиста природа, здрав воздух од Јабланичките шуми и мир што на душата и треба.

 • Концерт „На зајдисонце“ во Трпејца

  Седмиот ден од манифестацијата „На зајдисонце“ во Трпејца помина во знакот на целовечерниот концерт на Основното музичко училиште „Методи Патче“ спонзориран од „Македдонија 2025“.

 • Златна маска за маестро Иво Погорелиќ од Охридско лето

  Фестивалот Охридско лето на хрватскиот пијанист Иво Погорелиќ кој со  двата  концерти во црквата Св. Софија направи вистински музички бум, му подари реплика на Златна маска од Требениште а неговиот менаџер на поклон доби пеперутка од филигран.  

 • Езерска прловидба по европски терк

  Пловидба на Охридското езеро по европски терк. Поставени се 179 пловидбените знаци со кои се обележани пловните патишта од Радожда до Свети Наум.

 • Уште четири дена отворен конкурсот за најдобар расказ

  По повод традиционалната културна манифестација „ Вечер на Живко Чинго“ , Општина Охрид го распиша годинешниот конкурс за наградата за најдобар расказ.

 • Србин и босанец краделе во хотел во Охрид

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Л. (38), босански државјанин и против В.Р. (65) и Р.С.(51) српски државјани поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „кражба“.

 

 

Вести

Фатен кичевчанец кој направил девет кражби во Охрид

Фатен кичевчанец кој направил девет кражби во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Ч.(19) од с. Брждани-кичевско и против 16 годишно лице од Охрид поради постоење основи на сомнение за стор...

Повеќе

Уредена плажа Лабино

Уредена плажа Лабино

Плажата Лабино која е лоцирана под пешачката патека која ги поврзува Св.Јован Канео и месноста Грашница е расчистена.

Повеќе

ФОТО: Погледнете рајска убавина - етно ресторан “Стара водејнца“ Октиси

ФОТО: Погледнете рајска убавина - етно ресторан “Стара водејнца“ Октиси

„Стара водејнца“ е новиот рајски етно ресторант во подножјето на планината Јабланица помеѓу Октиси и Вевчани. На десеттина километри од Струга и на на...

Повеќе

Концерт „На зајдисонце“ во Трпејца

Концерт „На зајдисонце“ во Трпејца

Седмиот ден од манифестацијата „На зајдисонце“ во Трпејца помина во знакот на целовечерниот концерт на Основното музичко училиште „Методи Патче“ спонз...

Повеќе

Езерска прловидба по европски терк

Езерска прловидба по европски терк

Пловидба на Охридското езеро по европски терк. Поставени се 179 пловидбените знаци со кои се обележани пловните патишта од Радожда до Свети Наум.

Повеќе

Уште четири дена отворен конкурсот за најдобар расказ

Уште четири дена отворен конкурсот за најдобар расказ

По повод традиционалната културна манифестација „ Вечер на Живко Чинго“ , Општина Охрид го распиша годинешниот конкурс за наградата за најдобар расказ...

Повеќе

Србин и босанец краделе во хотел во Охрид

Србин и босанец краделе во хотел во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Л. (38), босански државјанин и против В.Р. (65) и Р.С.(51) српски државјани поради постоење основи на сомн...

Повеќе

 • sileks
 • image
 • sileks
 • image
 • Belvedere
 • Belvedere

Последната минута од јуни 61 секунда

Последната минута од јуни 61 секунда

Последната минута од месец јуни 2015 година ќе трае 61 секунда. Овај исклучок се...

Повеќе

Син на слугинка еден од најбогатите луѓе во светот

Син на слугинка еден од најбогатите луѓе во светот

Амансио Ортега, вториот најбогат човек според последното рангирање на Блумберг, ...

Повеќе

Мрсна храна се продава како посна !!!

Мрсна храна се продава како посна !!!

За време на велигденските пости под ознака „посно“ на рафтовите се нуди храна шт...

Повеќе

 

Секси Џеј Ло го прослави 46 от роденден

Секси Џеј Ло го прослави 46 от роденден

Џенифер Лопез важи за една од најубавите и најзгодните холивудски ѕвезди. Таа пр...

Повеќе

Јадете леблебии за добро здравје

Јадете леблебии за добро здравје

Леблебијата е градинарска култура, која најмногу се одгледува во нашата земја и ...

Повеќе

Пролетно освежување со неодоливите мириси на ПИЕН

Пролетно освежување со неодоливите мириси на ПИЕН

Брендот  парфеми ПИЕН веќе е добро познат на љубителите на убавото. Оние кои ужи...

Повеќе

Реклама

  

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK

Време

Делумно облачно

29°C

Охрид

Делумно облачно
Влажност: 42%
Ветар: SSE со 9.66 km/h
Среда
Сончево
17°C / 33°C
Четврток
Сончево
17°C / 33°C
Петок
Mostly sunny
16°C / 31°C