Пет11272015

Последна промена12:19:44 PM

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Професорот Стефан Буџаковски од Охрид е меѓу кандидатите кои се пријавиле за новиот состав на ДИК. Универзитетскиот професор Буџакоски е меѓу ...

Струшката полиција го фати „махерот“ за кражби на коли кој бил „специјалист“ и за кражби од куќи и продавници. Мајсторот за кражби е А.П. 23 годишен ...

Остатоци од кашест снег има на коловозот кон планинскиот превој „Стража“ по интервенција на ЈП „Македонија пат“. Според Автомотосојузот на ...

Четириесет и осмата седница на Советот на општина Охрид ќе се одржи на трети идниот месец  со почеток во 11,00 часот.

Утре на пригодна програма, во Охрид ќе бидат прогласени највозрасниот жител, жителка и брачна двојка со најмногу години поминати во брак.

Во недела ( 29. 11. 2015) во ЦК „Григор Прличв“ во Охрид, ВМРО- ДПМНЕ ќе одржи граѓанска трибина.

Наградата за најдобра поема за 2015 година „Григор Прличев“ се додели на поемата „Кирил 1830- Кирил 2001“ под шифра „Кирил“. Наградата ја доделува НУ ...

Двајца секачи на дрва од струшкиот огранок на Јавното претпријатие „Македонски шуми“ заработија кривична пријава за кражба на дрва. Двајцата, наместо ...

        
 • Професорот Буџакоски од Охрид меѓу пријавените кандидати за ченови на ДИК

  Професорот Стефан Буџаковски од Охрид е меѓу кандидатите кои се пријавиле за новиот состав на ДИК. Универзитетскиот професор Буџакоски е меѓу пријавените во делот за кандидати кои треба да се изберат од експертската јавност. Покрај Буџакоски, кандидатури поднеле и колумнистот и аналитичар Сотир Костов и новинарот  и уредник на политичката редакција на весникот Вест, Горан Трпеноски.

 • Бил „махер“ за кражби ама го фатиле

  Струшката полиција го фати „махерот“ за кражби на коли кој бил „специјалист“ и за кражби од куќи и продавници. Мајсторот за кражби е А.П. 23 годишен жител на албаскиот град Либражд. Тој од неколку села во струшко одзел автомобили кои, незаклучени и со клуч во бравите биле оставани во дворовите. Вештиот А.П. искористил талпа за да се искачи до отворениот прозор од авто сервис во Велешта, одзел повеќе авто делови а кршел стакла за да влезе во куќа и продавница.

 • Снег на „Стража“, носете зимска опрема

  Остатоци од кашест снег има на коловозот кон планинскиот превој „Стража“ по интервенција на ЈП „Македонија пат“. Според Автомотосојузот на Македонија, врнежи од слаб снег се бележат не само на планинскиот превој „Стража“ туку и „Плетвар“, Попова Шапка, Маврово.

 • За што ќе дискутираат советниците на 48 седница?

  Четириесет и осмата седница на Советот на општина Охрид ќе се одржи на трети идниот месец  со почеток во 11,00 часот.

 • Кој ќе биде највозрасниот жител на Охрид?

  Утре на пригодна програма, во Охрид ќе бидат прогласени највозрасниот жител, жителка и брачна двојка со најмногу години поминати во брак.

 • Во недела трибина на ВМРО ДПМНЕ

  Во недела ( 29. 11. 2015) во ЦК „Григор Прличв“ во Охрид, ВМРО- ДПМНЕ ќе одржи граѓанска трибина.

 • Избрана најдобрата поема за 2015 „Григор Прличев“

  Наградата за најдобра поема за 2015 година „Григор Прличев“ се додели на поемата „Кирил 1830- Кирил 2001“ под шифра „Кирил“. Наградата ја доделува НУ Центар за култура „Григор Прличев“ Охрид.

 • Работеле за Македонски шуми а дрвата си ги сечеле за дома

  Двајца секачи на дрва од струшкиот огранок на Јавното претпријатие „Македонски шуми“ заработија кривична пријава за кражба на дрва. Двајцата, наместо за претпријатието, дрвата си ги складирале за своите домови.

 

 

Вести

Професорот Буџакоски од Охрид меѓу пријавените кандидати за ченови на ДИК

Професорот Буџакоски од Охрид меѓу пријавените кандидати за ченови на ДИК

Професорот Стефан Буџаковски од Охрид е меѓу кандидатите кои се пријавиле за новиот состав на ДИК. Универзитетскиот професор Буџакоски е меѓу пријавен...

Повеќе

Бил „махер“ за кражби ама го фатиле

Бил „махер“ за кражби ама го фатиле

Струшката полиција го фати „махерот“ за кражби на коли кој бил „специјалист“ и за кражби од куќи и продавници. Мајсторот за кражби е А.П. 23 годишен ж...

Повеќе

Снег на „Стража“, носете зимска опрема

Снег на „Стража“, носете зимска опрема

Остатоци од кашест снег има на коловозот кон планинскиот превој „Стража“ по интервенција на ЈП „Македонија пат“. Според Автомотосојузот на Македонија,...

Повеќе

За што ќе дискутираат советниците на 48 седница?

За што ќе дискутираат советниците на 48 седница?

Четириесет и осмата седница на Советот на општина Охрид ќе се одржи на трети идниот месец  со почеток во 11,00 часот.

Повеќе

Кој ќе биде највозрасниот жител на Охрид?

Кој ќе биде највозрасниот жител на Охрид?

Утре на пригодна програма, во Охрид ќе бидат прогласени највозрасниот жител, жителка и брачна двојка со најмногу години поминати во брак.

Повеќе

Во недела трибина на ВМРО ДПМНЕ

Во недела трибина на ВМРО ДПМНЕ

Во недела ( 29. 11. 2015) во ЦК „Григор Прличв“ во Охрид, ВМРО- ДПМНЕ ќе одржи граѓанска трибина.

Повеќе

Избрана најдобрата поема за 2015 „Григор Прличев“

Избрана најдобрата поема за 2015 „Григор Прличев“

Наградата за најдобра поема за 2015 година „Григор Прличев“ се додели на поемата „Кирил 1830- Кирил 2001“ под шифра „Кирил“. Наградата ја доделува НУ ...

Повеќе

 • sileks
 • image
 • sileks
 • image
 • Belvedere
 • Belvedere

Во сабота донаторска изложба

Во сабота донаторска изложба

НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА "ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”-ОХРИД ВЕ ПОКАНУВА на ОТВОРАЊЕ НА ДОНАТОРСК...

Повеќе

Вечерва „Вечера за глупаци“

Вечерва „Вечера за глупаци“

Охридскиот народен театар, вечерва повторно ќе ја изведе претставата „Вечера за ...

Повеќе

Филмот "Тело" пред охридската публика

Филмот

На кино репертоарот на   НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид,  филмот "Т...

Повеќе

 

Русија до Анкара: Вратете ни ја Аја Софија

Русија до Анкара: Вратете ни ја Аја Софија

По отоманската окупација во 1453 година, црквата Аја Софија била претворена во џ...

Повеќе

Есенски здрав десерт од тиква без калории

Есенски здрав десерт од тиква без калории

Подгответе си здрав и вкусен десерт во кои вистиснки ќе уживате без да броите ка...

Повеќе

ФОТО: Многу радост на Геј парадата во Белград

ФОТО: Многу радост на Геј парадата во Белград

Геј парадата оваа година успешно се одржа во главниот град на Србија. На овој на...

Повеќе

Реклама

  

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK

Време

SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW

3°C

Охрид

SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Влажност: 87%
Ветар: WNW со 14.48 km/h
Сабота
Врнежи
1°C / 8°C
Недела
PM showers
-2°C / 7°C
Понеделник
Mostly sunny
1°C / 8°C