Саб12032016

Последна промена02:39:04 PM

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Сведоци сме сите ние дека ВМРО ДПМНЕ реализира огромен број капитални проекти во патната инфраструктура, а во наредниот период ќе се продолжи со уште ...

Бидете храбри за да бидете свои луѓе, да имете самодоверба, да верувате во себе и да успевате.

Со проектот за конзервација на фасади на повеќе објекти од староградска и градска архитектура низ градовите во Република Македонија, тие се ...

Со пригодна трибина, во понеделник во Охрид ќе се одбележи и прослави меѓународниот ден на волонтерството.

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 4. декември 2016 година (недела), во црквата „Успение на Пресвета ...

Министерството за труд и социјална политика попладнево соопшти дека 8 декември, четврток, кога се празнува „Св.Климент Охридски”, е неработен ден за ...

Секторот за туризам и локален економски развој при општина Охрид, во рамки на проектот „WaterNet“ , на две локации во градот постави нови ...

По повод „Ноември - месецот на Науката“ училиштето ОУ ,,Христо Узунов" учествуваше со десет ученици од VII и VIII одделение на натпревари по ...

        
 • Арнаудов: Продолжуваат инвестициите во патната инфраструктура

  Сведоци сме сите ние дека ВМРО ДПМНЕ реализира огромен број капитални проекти во патната инфраструктура, а во наредниот период ќе се продолжи со уште подинамично темпо за реализиција на започнатите но и на нови проекти, рече на денешната прес конференција Љубен Арнаудов кандидат за пратеник од ВМРО ДПМНЕ.

 • Иванов во Струга: Бидете храбри за да бидете свои луѓе

  Бидете храбри за да бидете свои луѓе, да имете самодоверба, да верувате во себе и да успевате.

 • Заврши реконструкцијата на струшките фасади

  Со проектот за конзервација на фасади на повеќе објекти од староградска и градска архитектура низ градовите во Република Македонија, тие се заштитуваат од нивно понатамошно пропаѓање и целосно губење на нивната автентичност, а исто така се подобруваат и визурите на карактеристични делови од старото градско јадро ...

 • Денот на волонтерството ќе се прослави и во Охрид

  Со пригодна трибина, во понеделник во Охрид ќе се одбележи и прослави меѓународниот ден на волонтерството.

 • Света литургија во Каменско за Пречиста

  Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 4. декември 2016 година (недела), во црквата „Успение на Пресвета Богородица“- Каменско - Охрид, ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот „Воведение на Пресвета Богородица - Пречиста“ .

 • Следниот четврток е неработен за сите граѓани

  Министерството за труд и социјална политика попладнево соопшти дека 8 декември, четврток, кога се празнува „Св.Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани.

  Министерството воедно им го честита празникот на оние што го чествуваат и слават патронот „Св. Климент Охридски”.

 • Нови информативни табли со слики од минатото го красат Охрид

  Секторот за туризам и локален економски развој при општина Охрид, во рамки на проектот „WaterNet“ , на две локации во градот постави нови информативни табли.

 • Награди за ,,узуновци

  По повод „Ноември - месецот на Науката“ училиштето ОУ ,,Христо Узунов" учествуваше со десет ученици од VII и VIII одделение на натпревари по биологија и физика по повеќе дисциплини , експериментирање, изработка на проекти и покажување на знаење преку тест натпревари.

 

 

Вести

Арнаудов: Продолжуваат инвестициите во патната инфраструктура

Арнаудов: Продолжуваат инвестициите во патната инфраструктура

Сведоци сме сите ние дека ВМРО ДПМНЕ реализира огромен број капитални проекти во патната инфраструктура, а во наредниот период ќе се продолжи со уште ...

Повеќе

Иванов во Струга: Бидете храбри за да бидете свои луѓе

Иванов во Струга: Бидете храбри за да бидете свои луѓе

Бидете храбри за да бидете свои луѓе, да имете самодоверба, да верувате во себе и да успевате.

Повеќе

Денот на волонтерството ќе се прослави и во Охрид

Денот на волонтерството ќе се прослави и во Охрид

Со пригодна трибина, во понеделник во Охрид ќе се одбележи и прослави меѓународниот ден на волонтерството.

Повеќе

Света литургија во Каменско за Пречиста

Света литургија во Каменско за Пречиста

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 4. декември 2016 година (недела), во црквата „Успение на Пресвета Богород...

Повеќе

Следниот четврток е неработен за сите граѓани

Следниот четврток е неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика попладнево соопшти дека 8 декември, четврток, кога се празнува „Св.Климент Охридски”, е неработен ден за с...

Повеќе

Нови информативни табли со слики од минатото го красат Охрид

Нови информативни табли со слики од минатото го красат Охрид

Секторот за туризам и локален економски развој при општина Охрид, во рамки на проектот „WaterNet“ , на две локации во градот постави нови информативни...

Повеќе

Награди за ,,узуновци" на ,,месецот на науката"

Награди за ,,узуновци

По повод „Ноември - месецот на Науката“ училиштето ОУ ,,Христо Узунов" учествуваше со десет ученици од VII и VIII одделение на натпревари по биологија...

Повеќе

 • sileks
 • sileks
 • image

40% ХИВ позитивните не знаат за болеста

40% ХИВ позитивните не знаат за болеста

Во Европа, во 2015 година се регистрирани 153.407 нови случаи на ХИВ-позитивни л...

Повеќе

Светите маченици Платон, Роман и Верул

Светите маченици Платон, Роман и Верул

Денешниот ден 01 декември , православната макеоднска црква го спосветила на неко...

Повеќе

Македонија: Момче искасано од кучиња, девојче се лизна на мраз и умре

Македонија: Момче искасано од кучиња, девојче се лизна на мраз и умре

Двегодишно девојче од селото Јажинце, општина Јегуновце, починало како последица...

Повеќе

Оризова вода за здрава и сјајна коса

Оризова вода за здрава и сјајна коса

Оризовата вода се користи со векови од жените во Азија за нивната убава кожа и к...

Повеќе

Хипократова супа за детоксикација

Хипократова супа за детоксикација

Како што најавивме , Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела ќе објавуваат здра...

Повеќе

Охриднет и Билјана Јанеска ве водат во здрав живот

Охриднет и Билјана Јанеска ве водат во здрав живот

Почитувани читатели Охриднет.ком и Билјана Јанеска од утре ве водат во здрав жив...

Повеќе

 • sileks
 • image

Научници ќе ја тестираат брзината на светлината

Научници ќе ја тестираат брзината на светлината

Науката би можела во целост да ги отфрли основните сфаќања за вселената. Се подг...

Повеќе

Што ќе се случи ако го снема сонцето?

Што ќе се случи ако го снема сонцето?

Сонцето не само што е центарот на нашиот Сончев систем, туку е и единствената пр...

Повеќе

Ново ефикасно оружје против бактерии

Ново ефикасно оружје против бактерии

Неколку скорешни студии покажале како бактериите можат лесно да се адаптираат и ...

Повеќе

Реклама

  

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK