Нед07052015

Последна промена02:15:03 PM

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Г.(27) и Н.П.(24) ...

Илјадници охриѓани и туристи во весела атмосфера, еуфорично и разиграно ја минаа синоќешната Бела ноќ и го означија стартот на летната сезона во ...

Возење кајак, едрење, пливање, возење велосипед, играње тенис, аеробик го исполнија денешното претпладне на голем број охриѓани и гости од сите ...

На 03.07.2015 година во 13,00 од страна на полициски службеници од ПС за ГН„Охридско Езеро“, од правец на Св.Наум према караула Радожда, на околу 2км ...

 26 годишната авантуристка Кате , која патува низ светот , а од своето искуство  пишува репортажи на својот блог “Авантурите на Кате”  ја посети и ...

Погледнете како утрово изгледа новата рекреативна патека. Поставени се и клупи за одмор. Прошетките се вистинско уживање.

Бело лето викендов во Охрид. Охриѓани и туристите деновиве уживаат во необичната забава на уличните артисти – вториот Баскерфест, музички ...

Илјадници верници овие два дена го преплавија манастирот Свети Наум на брегот на Охридското езеро. Покрај домашните гости огромен беше бројот на ...

        
 • Две момчиња од Охрид заработија кривична

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Г.(27) и Н.П.(24) двајцата од Охрид.

 • Илјадници гости дел од Бела ноќ

  Илјадници охриѓани и туристи во весела атмосфера, еуфорично и разиграно ја минаа синоќешната Бела ноќ и го означија стартот на летната сезона во Охрид.

 • Младите уживаа во спортските игри

  Возење кајак, едрење, пливање, возење велосипед, играње тенис, аеробик го исполнија денешното претпладне на голем број охриѓани и гости од сите возрасти кои го прифатија спортскиот предизвик и беа дел од настан СПОРТИКУС-ДЕН ЗА СПОРТСКИ ПРЕДИЗВИК кој во организација на Црвен крст Охрид, а со поддршка на клубот за спортови на вода Акватика, пливачкиот клуб Охридски бранови 2008, велосипедскиот клуб Екодром и ИБ фитнес, се одржа денес на плажата  Горица 1.

 • Албанци краделе риба во Радожда

  На 03.07.2015 година во 13,00 од страна на полициски службеници од ПС за ГН„Охридско Езеро“, од правец на Св.Наум према караула Радожда, на околу 2км од граничната линија во територијата на РМ, во водите на Охридското Езеро бил забележан чамец, во кој имало три лица.

 • Странски блогови: Охридското езеро е совршено споено со небото

   26 годишната авантуристка Кате , која патува низ светот , а од своето искуство  пишува репортажи на својот блог “Авантурите на Кате”  ја посети и  Макеоднија.

 • ФОТО: Прошетајте по новата патека и уживајте

  Погледнете како утрово изгледа новата рекреативна патека. Поставени се и клупи за одмор. Прошетките се вистинско уживање.

 • Бела ноќ вечерва во Охрид

  Бело лето викендов во Охрид. Охриѓани и туристите деновиве уживаат во необичната забава на уличните артисти – вториот Баскерфест, музички перформанси, акробации на жица, жонглери, кловнови, па се до магионичарски трикови и шоу со оган.

 • ФОТО: Илјадници верници во Свети Наум

  Илјадници верници овие два дена го преплавија манастирот Свети Наум на брегот на Охридското езеро. Покрај домашните гости огромен беше бројот на верници од соседна Албанија.

 

 

Вести

Две момчиња од Охрид заработија кривична

Две момчиња од Охрид заработија кривична

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Г.(27) и Н.П.(24) двај...

Повеќе

Илјадници гости дел од Бела ноќ

Илјадници гости дел од Бела ноќ

Илјадници охриѓани и туристи во весела атмосфера, еуфорично и разиграно ја минаа синоќешната Бела ноќ и го означија стартот на летната сезона во Охрид...

Повеќе

Младите уживаа во спортските игри

Младите уживаа во спортските игри

Возење кајак, едрење, пливање, возење велосипед, играње тенис, аеробик го исполнија денешното претпладне на голем број охриѓани и гости од сите возрас...

Повеќе

Албанци краделе риба во Радожда

Албанци краделе риба во Радожда

На 03.07.2015 година во 13,00 од страна на полициски службеници од ПС за ГН„Охридско Езеро“, од правец на Св.Наум према караула Радожда, на околу 2км ...

Повеќе

Странски блогови: Охридското езеро е совршено споено со небото

Странски блогови: Охридското езеро е совршено споено со небото

 26 годишната авантуристка Кате , која патува низ светот , а од своето искуство  пишува репортажи на својот блог “Авантурите на Кате”  ја посети и  Ма...

Повеќе

ФОТО: Прошетајте по новата патека и уживајте

ФОТО: Прошетајте по новата патека и уживајте

Погледнете како утрово изгледа новата рекреативна патека. Поставени се и клупи за одмор. Прошетките се вистинско уживање.

Повеќе

Бела ноќ вечерва во Охрид

Бела ноќ вечерва во Охрид

Бело лето викендов во Охрид. Охриѓани и туристите деновиве уживаат во необичната забава на уличните артисти – вториот Баскерфест, музички перформанси,...

Повеќе

 • sileks
 • image
 • sileks
 • image
 • Belvedere
 • Belvedere

Последната минута од јуни 61 секунда

Последната минута од јуни 61 секунда

Последната минута од месец јуни 2015 година ќе трае 61 секунда. Овај исклучок се...

Повеќе

Син на слугинка еден од најбогатите луѓе во светот

Син на слугинка еден од најбогатите луѓе во светот

Амансио Ортега, вториот најбогат човек според последното рангирање на Блумберг, ...

Повеќе

Мрсна храна се продава како посна !!!

Мрсна храна се продава како посна !!!

За време на велигденските пости под ознака „посно“ на рафтовите се нуди храна шт...

Повеќе

 

Јадете леблебии за добро здравје

Јадете леблебии за добро здравје

Леблебијата е градинарска култура, која најмногу се одгледува во нашата земја и ...

Повеќе

Пролетно освежување со неодоливите мириси на ПИЕН

Пролетно освежување со неодоливите мириси на ПИЕН

Брендот  парфеми ПИЕН веќе е добро познат на љубителите на убавото. Оние кои ужи...

Повеќе

Лесен и вкусен Cheese cake

Лесен и вкусен Cheese cake

Популарната лесна и вкусна торта чис кејк на поинаков начин. Ви носиме еден лесе...

Повеќе

Реклама

  

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK

Време

Делумно облачно

22°C

Охрид

Делумно облачно
Влажност: 64%
Ветар: N со 0 km/h
Понеделник
Сончево
16°C / 30°C
Вторник
Сончево
16°C / 31°C
Среда
Mostly sunny
17°C / 32°C