Саб03282020

Последна промена11:16:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука Нова измама на фејсбук, внимавајте!

Нова измама на фејсбук, внимавајте!

Сподели

На Фејсбук кружи  измама при што главна цел се информациите кои ги крие вашиот профил.

Измамата се состои во тоа што најпрво добивате порака во која пишува дека вашиот Фејсбук профил е исклучен поради вознемирување на други корисници и доколку повторно сакате да го активирате ви предлагаат да кликнете на линкот кој што ви се испратен.


Со кликнувањето на линкот кој што ви е испратен од вас се бара да внесете податоци, вклучувајќи го вашиот датум на раѓање. Немојте тоа да го правите, бидејќи на напаѓачите ќе им ги откриете вашите податоци.

Вашиот Фејсбук профил не е деактивиран, не грижете се и затоа заобиколете ја пораката, избришете ја или означете ја како спам и предупредете ги другите преку Фејсбук.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK