Саб03282020

Последна промена11:16:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Не пишувајте пораки кога возите, одговорете автоматски

Одговорот на пораките може да се регулира, па да нема потреба да го ризикувате својот и животот на останатите додека сте во автомобил, или едноставно не сте во можност да посегнете по телефонот. Кај некои понови модели на автомобили постои одлична OS интеграција.

Повеќе...

Тајни разговори - нова опција на вибер

„Вибер“ деновиве  ја активира опцијата „Сикрет четс“, која што ќе значи поголема дискретност за корисниците.

Повеќе...

Ќе се произведуваат цигари без чад

Пушењето цигари повеќе нема да биде исто како порано, а луѓето околу пушачите, превенствено децата, нема да бидат пасивни пушачи.

Повеќе...

Обединетите Арапски Емирати ќе градат град на Марс!!!

Пред малку повеќе од 40 години, Дубаи беше мало рибарско селце со црни патишта и не особено богато население.

Повеќе...

Фејсбук развива уред за дигитална телепатија

Одделот Building 8, задолжен за најновиот хардвер на Facebook, објави нови работни места. Едно од нив е „brain-computer interface“ инженер со научен степен, кој за две години би можел да помогне во изградбата на овој уред.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK