Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Во Франција направен пат кој прави струја!

Патна делница со должина од еден километар, покриена со соларни панели, беше отворена официјално во Франција.

Повеќе...

Светот го чека еден од најголемите напади околу Нова година, кој никој не може да го спречи

Милиони се спремаат за огнометите за Нова година, но специјалната новогодишна испорака од Сонцето може да стигне и порано.

Повеќе...

Наука: Среќата зависи од здравјето и пријателите, а не од парите

Истражувањата низ годините велат дека справувањето со ментално здравствените проблеми е поефикасно од намалување на сиромаштијата за зголемување на стапката за среќа....

Повеќе...

НАСА: На земјата и се заканува удар од астероид

На земјата и се заканува удар од астероид тврди НАСА.

Повеќе...

Знаци кои ќе ви покажат дека читате лажна вест на Фејсбук

Лажните вести стануваат вистински проблем. Можеби мислите дека ќе забележите и ќе знаете ако една вест е лажна, меѓутоа може да им се случи на сите да бидат измамени.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK