Саб03282020

Последна промена11:16:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Компјутерите ќе читаат и пишуваат мисли

Технологијата за препознавање на глас може да биде кориснa за диктирање на текст, кога немаме можност да го запишеме сами.

Повеќе...

Фејсбук ќе штеди интернет?

Facebook тестира едноставен "заштедувач на интернет" за својата Messenger апликација на Android уредите..

Повеќе...

Facebook додава опција за тајни разговори

Дејвид Маркус, шефот на Facebook одделот посветен на Messenger, со соопштение изјави дека компанијата започнала со тестирање на end-to-end енкрипција како начин за овозможување на поголема сигурност и приватност на пораките.

Повеќе...

Користете Вибер без интернет

Дали знаете дека WhatsApp, Viber или Messenger отсега ќе може да ги користите и ако не сте поврзани на интернет?

Повеќе...

Паметно ќебе кое може да ви го спаси животот

Сите би требало да знаат како да пружат основна прва помош, меѓутоа ретки се тие кои се толку сигурни во себе и навистина би го направиле тоа.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK