Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Од денес пониски цени во регионалниот роаминг

Од денеска за 17,2 процента ќе биде пониска цената за минута појдовен повик во роаминг помеѓу Македонија, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. За 11,1 процент ќе се намали цената на СМС, а за 35,7 проценти на МB интернет.

Повеќе...

На тлото на Марс никнале ротквици, грашок и домати

Тим холандски научници неодамна на тло кое одговара на составот на тлото на Марс успеале да засадат растенија кои може да се јадат и кои се безбедини за човекот.

Повеќе...

Апликација за повлекување на пораки испратени по грешка

Колку пати сте испратиле погрешна порака. Пред да  имате последици има начин да ја повлечете.

Повеќе...

Со едни слушалки превод на сите јазици

Меѓународната комуникација честопати е тешка доколку не го знаете нивниот јазик па честопати не можете да завршите ни обични задачи како да купите кафе или леб.

Повеќе...

Нема веќе лажни фејсбук профили

Лажните профили и лажното претставување, вознемирување, навредување се огромни проблеми за фејсбук, па оваа друштвена мрежа со новата опција одлучи да стави крај.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK