Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

До 2018 проверка на идентитетот преку увото

Компанијата NEC разви нов идентификациски систем кој за проверка на идентитетот на корисникот ќе го користи човечкото уво.

Повеќе...

Мумбај ги забрани селфи фотографиите

Индискиот град Мумбај, во кој живеат над 12 милиони жители, одлучи да ги забрани селфи-фотографиите во 16 градски области, откако е забележан драстичен пораст во бројот на несреќни и смртни случаи поврзани со овој тренд.

Повеќе...

Самсунг телефоните добиваат Android 6.0

Ах, Android...дури неколку месеци по претставувањето на Marshmallow 6.0, телефоните конечно започнуваат да добиваат апдејт на оваа верзија. Меѓу првите производители е Samsung..

Повеќе...

Постои ли друга планета Земја?

Ако мислевте дека шансите да најдеме вселива планета како Земјата се 1 на милион, се лажете. 1 на 700,000,000,000,000 милиони е.

Повеќе...

Апликација за навигација без интернет

Неверојатно но вистинито е тоа дека дури 60% од планетата Земја нема пристап на интернет што значи дека брзиот и лесен пристап до информации не е возможен за поголемиот дел од популацијата.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK