Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

НАСА ќе ја решава мистеријата на Марс

НАСА за денес закажа прес конференција на која ќе го открие „решението за големата мистерија на Марс“.

Повеќе...

Еве како изгледа земјата од Марс

Ова е првата фотографија на Земјата направена од површината на Марс.

Повеќе...

"Божјата рака" - фотографија од NASA

Неверојатна фотографија направена од вселенскиот телескоп на NASA NuSTAR (Nuclear Spectroscopic Telescope Array), потсеќа на детал од познатата слика на Микеланџело "Создавањето на Адам".

Повеќе...

Најстарите стапалки на луѓе во Европа откриени во Англија

Невообичаено ретко откритие кое може да го измени сваќањето за човечката историја.

Повеќе...

Вселенската станица доби уште 4 години "живот"

NASA доби одобрување од Белата Куќа за уште 4 години финансиска подршка за Меѓународната вселенска станица (International Space Station - ISS). Со ова се продолжува мисијата на ISS од 2021 на 2024 година, за цена оод околу 3 милијарди долари годишно

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK