Саб03282020

Последна промена11:16:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Вселенската станица доби уште 4 години "живот"

NASA доби одобрување од Белата Куќа за уште 4 години финансиска подршка за Меѓународната вселенска станица (International Space Station - ISS). Со ова се продолжува мисијата на ISS од 2021 на 2024 година, за цена оод околу 3 милијарди долари годишно

Повеќе...

Антивирусниот бренд McAfee престанува да постои

Intel ги ребрендира McAfee безбедносните продукти во Intel Security, објави компанијата во понеделникот.

Повеќе...

Наредната генерација USB конектори ќе се вклучуваат независно како се завртени

Во развој е наредната спецификација на USB приклучоци, објавија USB 3.0 Promoter Group, група на компании кои го промовираат USB, а ја сочинуваат Hewlett-Packard, Intel, Microsoft, Renesas Electronics и Texas Instruments.

Повеќе...

Научници тврдат дека го нашле клучот за да го запрат стареењето

Експериментите се правени врз глувци и не само што процесот на стареење бил запрен туку му била дадена обратна насока.

Повеќе...

Видео: Кинескиот лунарен модул се спушти на Месечината.

Успешно спуштање на првата кинеска мисија на Месечината.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK