Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Како може да ве прислушуваат преку мобилен?

Кевин Митник еден од најпознатите светски хакери објаснува дека постојат два начини како да се „влезе“ во чиј било телефон.

Повеќе...

Фејсбук ќе може да ве шпионира!

Најпопуларната социјална мрежа на светот најави новина која сериозно ги загрижи нејзините корисници, со која сериозно се доведува во прашање приватноста на сите кои ја користат.

Повеќе...

Нова измама на фејсбук, внимавајте!

На Фејсбук кружи  измама при што главна цел се информациите кои ги крие вашиот профил.

Повеќе...

„GOOGLE“ најскап бренд 2017 година

„Google“, „Apple“, „Microsoft“, „Amazon“ и „Facebook“ ја формираат заедно челната петорка на најскапите брендови во светот за 2017 година.

Повеќе...

Не пишувајте пораки кога возите, одговорете автоматски

Одговорот на пораките може да се регулира, па да нема потреба да го ризикувате својот и животот на останатите додека сте во автомобил, или едноставно не сте во можност да посегнете по телефонот. Кај некои понови модели на автомобили постои одлична OS интеграција.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK