Саб03282020

Последна промена11:16:01 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука

Видео: Трикот со кршење на пивско шише со вода на успорена снимка

Интересно видео каде е покажано како се крши шише од пиво наполнето со вода само со мал удар со рака.

Повеќе...

LED тепих - го претвора подот во екран

Интересна идеја како да се искористи подот за повеќе намени.

Повеќе...

Кина го лансира првиот лунарен ровер

Кина ја лансираше првата мисија на месечината која вклучува ровер, како најнов чекор во нивната амбициозна вселенска програма.

Повеќе...

Рускиот YOTA смартфон користи два дисплеи за да заштеди батерија

Рускиот производител Yota devices го промовираше двостраниот, секогаш вклучен смартфон.

Повеќе...

Amazon Prime air service - беспилотни летала за достава

Претставникот на Амазон Џеф Безос го претстави новиот систем за достава а се состои од беспилотни летала "октокоптери".

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK