Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

И општина Струга , односно струшката болница доби вредна донација од Јапонската амбасада.

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полициски службеници.

Струга очекува наплив на туристи за Новогодишните празници. Најголем дел од закупените аранжмани во хотелските капацитети се од регионот Албанија, ...

Денес, на работна средба со градоначалникот Кирил Пецаков, беше Министерката за култура Ирена Стефоска.

На петтата седница на Советот н општина Охрид ќе се избираат нови членови во Управните и Надзорните одбори на јавните претпријатија.

Денеска во Општина Охрид беше потпишан договор за имплементација на проект од Грант програмата за мали проекти за човекова безбедност (GGP), преку ...

Во последните 24 часа направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19.

Стружанец бесплатно дели храна за социјално ранливите граѓани.

        
 

 

 

Вести

И Струга доби донација од Јапонската амбасада

И Струга доби донација од Јапонската амбасада

И општина Струга , односно струшката болница доби вредна донација од Јапонската амбасада.

Повеќе

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полициски службеници

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полициски службеници

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал кон полициски службеници.

Повеќе

Струга очекува туристи за Нова година градот ќе биде скромно украсен

Струга очекува туристи за Нова година градот ќе биде скромно украсен

Струга очекува наплив на туристи за Новогодишните празници. Најголем дел од закупените аранжмани во хотелските капацитети се од регионот Албанија, Кос...

Повеќе

Пецаков оствари средба со министерката Стефовска

Пецаков оствари средба со министерката Стефовска

Денес, на работна средба со градоначалникот Кирил Пецаков, беше Министерката за култура Ирена Стефоска.

Повеќе

Ќе се избираат нови членови во Управните одбори на јавните претпријатија

Ќе се избираат нови членови во Управните одбори на јавните претпријатија

На петтата седница на Советот н општина Охрид ќе се избираат нови членови во Управните и Надзорните одбори на јавните претпријатија.

Повеќе

Јапонската амбасада доделува вредна донација за болницата во Охрид

Јапонската амбасада доделува вредна донација за болницата во Охрид

Денеска во Општина Охрид беше потпишан договор за имплементација на проект од Грант програмата за мали проекти за човекова безбедност (GGP), преку кој...

Повеќе

Уште две лица од Охрид починаа од ковид последици

Уште две лица од Охрид починаа од ковид последици

Во последните 24 часа направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19.

Повеќе

  • sileks
  • sileks
  • image

Света великомаченица Марина

Света  великомаченица Марина

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 јули, се обележува...

Повеќе

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

Познатиот актер Тони Михајловски викендов беше во Охрид со повод и убава причина...

Повеќе

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Пренос на моштите на Св...

Повеќе

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Специјалната болница за кардиоваскуларни болести традиционално секоја година се ...

Повеќе

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

 

Во охридската болница во четвртиот бран на пандемијата има многу помалку хоспит...

Повеќе

Реклама
 

Фото

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK