Саб10232021

Последна промена05:16:31 PM

SCREEN

Cpanel

   

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид каде што повика на обединување околу политиките што гарантираат напредок и економски раст.

ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Охрид одржа седница на која се дискутираше актуелната ситуација во Македонија поврзана со изборите и одржување на вториот ...

23 Октомври - Симбол на непокор, патриотизам и слобода.
Дамјан Груев, Иван Хаџи Николов, Петар Поп Арсов, Христо Татарчев, Христо Батанџиев и Андон ...

По повод “23 октомври – Денот на Македонската револуционерна борба“, градоначалникот Константин Георгиески упати честитка до граѓаните на Охрид.

Двајца охриѓани истепале сограѓанин.

Велгоштанец нападнал охриѓанец на улица во Охрид.

Шест возачи казнети за возење под дејство на алкохол.

Пандемијата го продлабочи проблемот со недостиг на стручен кадар во хотелско угостителскиот сектор.

        
 

 

 

Вести

Заев:Исходот од овие избори го одредуваат правецот по кој ќе се движи општина Охрид

Заев:Исходот од овие избори го одредуваат правецот по кој ќе се движи општина Охрид

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид каде што повика на обединување околу политиките што гарантираат напредок и економски раст.

Повеќе

Николоски: Препорачуваме дека е време за обединување на сите сили кои се против политиките на власта

Николоски: Препорачуваме дека е време за обединување на сите сили кои се против политиките на власта

ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Охрид одржа седница на која се дискутираше актуелната ситуација во Македонија поврзана со изборите и одржување на вториот ...

Повеќе

Пецаков: Саможртвата и идеалите на борците за независна Македонија се должни за почит и вечен аманет

Пецаков: Саможртвата и идеалите на борците за независна Македонија се должни за почит и вечен аманет

23 Октомври - Симбол на непокор, патриотизам и слобода.
Дамјан Груев, Иван Хаџи Николов, Петар Поп Арсов, Христо Татарчев, Христо Батанџиев и Андон Дим...

Повеќе

Георгиески: Во овој датум и во овој ден, содржани се сите наши борби, стремежи и идеали за самостојна македонска држава

Георгиески: Во овој датум и во овој ден, содржани се сите наши борби, стремежи и идеали за самостојна македонска држава

По повод “23 октомври – Денот на Македонската револуционерна борба“, градоначалникот Константин Георгиески упати честитка до граѓаните на Охрид.

Повеќе

Двајца охриѓани истепале сограѓанин

Двајца охриѓани истепале сограѓанин

Двајца охриѓани истепале сограѓанин.

Повеќе

Велгоштанец нападнал охриѓанец

Велгоштанец нападнал охриѓанец

Велгоштанец нападнал охриѓанец на улица во Охрид.

Повеќе

Казнети шест возачи, кои возеле под дејство на алкохол

Казнети шест возачи, кои возеле под дејство на алкохол

Шест возачи казнети за возење под дејство на алкохол.

Повеќе

  • sileks
  • sileks
  • image

Света великомаченица Марина

Света  великомаченица Марина

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 јули, се обележува...

Повеќе

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

Познатиот актер Тони Михајловски викендов беше во Охрид со повод и убава причина...

Повеќе

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Пренос на моштите на Св...

Повеќе

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Специјалната болница за кардиоваскуларни болести традиционално секоја година се ...

Повеќе

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

 

Во охридската болница во четвртиот бран на пандемијата има многу помалку хоспит...

Повеќе

Реклама

 
  

Фото

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK