Чет02222018

Последна промена05:26:51 PM

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Бизнис заедницата со низа забелешки за новиот предлог  Закон за јавни набавки на денешната јавна дебата во Струга.

Општината ќе му подари возило марка Мерцедес“ на МЈП Проаква.ва е една од предлог одлуките за следната седница на општина Охрид. 

Градоначалникот на Охрид, Д-р Јован Стојаноски заедно со дел од своите соработници синоќа имаше средба со  жителите на село Пештани.

На  ...

Маркет од Охрид вработува. 

Вчера  во 19.00 часот на Граничниот премин-Аеродром „Св.Апостол Павле“-Охрид, при пасошка контрола, полициските службеници се посомневале дека лицето ...

Секретарот на  Македонската асоцијација на интернационални водичи во планина јавно прозборе за хаосот во планинарството.

Мартина Петровска, Анастасија Мојсоска, Јана Маркоска и Јована Милеска, најдобрите охридски јуниорки, стрелци од СК „Охрид“, не се дел од ...

Апелациониот суд донел одлука да ја одбие жалбата на пратеникот Сашо Василевски по што тој останува во притвор.

        
 • Бизнис заеднцата со низа забелешки за Законот за јавни набавки

  Бизнис заедницата со низа забелешки за новиот предлог  Закон за јавни набавки на денешната јавна дебата во Струга.

 • Општината ќе му подари мерцедес на МЈП „Проаква“

  Општината ќе му подари возило марка Мерцедес“ на МЈП Проаква.ва е една од предлог одлуките за следната седница на општина Охрид. 

 • Градоначалникот ги слушна проблемите на елшанци и пештанци

  Градоначалникот на Охрид, Д-р Јован Стојаноски заедно со дел од своите соработници синоќа имаше средба со  жителите на село Пештани.

  На  состанокот се разговараше за  решавање на урбанистички и инфраструктурни проблеми.  Пештанци  покажаа  посебен интерес за решавање на деветгодишниот проблем којшто се однесува на донесување детален урбанистички план, а беше побарано и проширување или дислокација на гробиштата. Се разгледуваа и можностите за доуредување на езерскиот кеј, асфалтирање и поплочување на дел од уличките.

  Претходно секретарот на општина Охрид, Игор Бежоски со претставници од надлежните општински служби и дел од директорите на јавните претпријатија имаше средба со мештаните на урбаните заедници Елшани и Елешец.   На средбата беше побарано реконструкција на кровот на подрачното училиште на ОУ „Св. Наум Охридски“ при што беше укажано дека поради несредени имотно првани проблеми нема можност за брза интервенција. Меѓу другото се разговараше и за изградба и реконструкција на потпорни ѕидови во ова село.

  Во рамки на предвидените средби, вечерва претставници  од општина Охрид ќе ги посетат месните заедници Трпејца и Љубаништа.

 • Маркет од Охрид вработува

  Маркет од Охрид вработува. 

 • Косоварка се обидела да патува со туѓ пасош

  Вчера  во 19.00 часот на Граничниот премин-Аеродром „Св.Апостол Павле“-Охрид, при пасошка контрола, полициските службеници се посомневале дека лицето B.Р. (55) од Арачиново, скопско, користи туѓа патна исправа.

 • ДОДЕСКИ: Хаосот во планинарството причина за серијата несреќи

  Секретарот на  Македонската асоцијација на интернационални водичи во планина јавно прозборе за хаосот во планинарството.

 • Најдобрите стрелци од Охрид не учествуваат на Меѓународниот натпревар

  Мартина Петровска, Анастасија Мојсоска, Јана Маркоска и Јована Милеска, најдобрите охридски јуниорки, стрелци од СК „Охрид“, не се дел од македонската репрезентација.

 • Василески останува во притвор

  Апелациониот суд донел одлука да ја одбие жалбата на пратеникот Сашо Василевски по што тој останува во притвор.

 

 

Вести

Бизнис заеднцата со низа забелешки за Законот за јавни набавки

Бизнис заеднцата со низа забелешки за Законот за јавни набавки

Бизнис заедницата со низа забелешки за новиот предлог  Закон за јавни набавки на денешната јавна дебата во Струга.

Повеќе

Општината ќе му подари мерцедес на МЈП „Проаква“

Општината ќе му подари мерцедес на МЈП „Проаква“

Општината ќе му подари возило марка Мерцедес“ на МЈП Проаква.ва е една од предлог одлуките за следната седница на општина Охрид. 

Повеќе

Градоначалникот ги слушна проблемите на елшанци и пештанци

Градоначалникот ги слушна проблемите на елшанци и пештанци

Градоначалникот на Охрид, Д-р Јован Стојаноски заедно со дел од своите соработници синоќа имаше средба со  жителите на село Пештани.

На  состанокот се ...

Повеќе

Маркет од Охрид вработува

Маркет од Охрид вработува

Маркет од Охрид вработува. 

Повеќе

Косоварка се обидела да патува со туѓ пасош

Косоварка се обидела да патува со туѓ пасош

Вчера  во 19.00 часот на Граничниот премин-Аеродром „Св.Апостол Павле“-Охрид, при пасошка контрола, полициските службеници се посомневале дека лицето ...

Повеќе

ДОДЕСКИ: Хаосот во планинарството причина за серијата несреќи

ДОДЕСКИ: Хаосот во планинарството причина за серијата несреќи

Секретарот на  Македонската асоцијација на интернационални водичи во планина јавно прозборе за хаосот во планинарството.

Повеќе

Најдобрите стрелци од Охрид не учествуваат на Меѓународниот натпревар

Најдобрите стрелци од Охрид не учествуваат на Меѓународниот натпревар

Мартина Петровска, Анастасија Мојсоска, Јана Маркоска и Јована Милеска, најдобрите охридски јуниорки, стрелци од СК „Охрид“, не се дел од македонската...

Повеќе

 • sileks
 • image
 • sileks
 • image
Реклама

  

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK