Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Елена Велеска во нов музички проект

Сподели

На стартот од есента, популарната Елена Велевска го промовира својот најнов музички проект насловен „Зоро моја румена“.

 Станува збор за сосема поинаква песна, која уште по првото слушање го привлекува вниманието на слушателот.

Песната е авторско дело на докажаниот двоец Дејан Момировски и Борче Нечовски, со кој Елена долги години соработува, а кадрите за видеото нашата атрактивна пејачка, заедно со тимот ги снимија во соседна Бугарија.

-      Направив куса пауза кога е мојата авторска музика во прашање, бидејќи подолго време бев во потрага по нешто поинакво и квалитетно , по песна која ќе се слуша. „Зоро моја румена“ ми се допадна уште при првото слушање, па затоа верувам дека на ист начин ќе и се допадне на публиката, вели Велевска.

Во меѓувреме, престојниов период, во најава се многу настапи во Македонија и надвор од неа, како и нови музички проекти на Велевска.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK