Чет06042020

Последна промена12:33:37 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

ГДУ-Охрид : Охрид не го заслужува ова

Сподели

Охридскиот огранок на ГДУ реагира на расфрлано ѓубре и нечистотија во Охрид.

Зарем Охрид го заслужува ова? Градот на УНЕСКО, бисерот балкански ?! Ова е апсолутно недозволиво и неприфатливо, на само неколку метра од ова место има градинка во која одат нашите деца. Каква поука им даваме? Што ќе научат од ова нашите деца? А за заразите да не почуваме ни да разговараме, сите сме свесни што може да придонесе нечистотијата. Ги повикуваме надлежните органи да се позанимаваат со овој случај и да се санкционираат тие кои го прават ова злодело. Повикуваме и директорот на комуналното да испрати екипа и да се расчисти оваа дива депонија. Охрид не го заслужува ова! Нашите деца не го заслужуваат ова!

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK