Сре06162021

Последна промена12:15:03 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Охриѓанец фатен со 11 паковки кокаин

Сподели

Охриганец фатен со 11 паковки  кокаин.

На 09.04.2021 во периодот од 12.55 до 13.55 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Охрид, по претходно добиена судска наредба од Основен суд Охрид, извршен е претрес во дом и други простории кои ги користи М.А.(30) од Охрид. При претресот се пронајдени и одземени 11 најлонски пакувања со кокаин. М.А. е лишен од слобода и приведен во полициска станица. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK