Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Четири лица фатени со марихуана и кокаин

Сподели

Кај четири лица пронајдени наркотични дроги.

 

На 30.07.2021 година околу 22.00 часот, полициски службеници од одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид, во близина на поранешната касарна во Охрид, од слобода лишија четири лица. Кај Н.К.(27) од Пехчево, пронајдена и одземена е марихуана, една ќеса со розева и една ќеса со бела прашкаста материја. Кај П.М.(19) од Битола е пронајдено пакување со кокаин, кај А.М.(18) од Скопје била пронајдена марихуана, а кај Ј.Ш.(21), покрај марихуана, било пронајдено и одземено пакување со портокалова материја.  Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK