Интересно

Хороскопот го има најдобриот одговор : Што ве спречува да бидете среќни?

Сподели

Што е тоа што ве прави несреќни?

 

Овен – Мислите дека сите ви се љубоморни и постојано сте оптеретени со тоа.

Бик – Мислите дека заслужувате специјален третман од другите.

Близнаци – Мислите дека секој треба да го следи вашите совети.

Рак – Убедени сте во тоа дека никој не ве разбира.

Лав –Се плашите дека никогаш нема да бидете среќни ако не сте богати.

Девица – Не мислите на ништо друго освен на тоа дека сите ќе ве напуштат.

Вага – Не обрнувате никакво внимание на луѓето кои не размислуваат како вас.

Шкорпија – Толку сте самоуверени што мислите дека сите сакаат да се како вас.

Стрелец – Мислите дека љубовта треба да е болна за да значи нешто.

Јарец – Мислите дека пријателствата треба да траат засекогаш.

Водолија – Постојано се борите со тоа да имате многу слобода.

Риби – Мислите дека сте попаметни од сите други.


Извор: republika.mk