Сре01262022

Последна промена08:18:17 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно За 99 евра ќе се лета до Лос Анџелес

Интересно

За 99 евра ќе се лета до Лос Анџелес

Сподели

Сопственикот на British Airways – International Airlines Group (IAG), Вили Волш, влегува на пазарот на пазарот на нискобуџетните превозници. Брендот Level ќе почне да нуди поевтини интерконтинентални летови од јуни, a се предвидува во иднина да може да оперира со над 30 авиони, соопштува Bloomberg.

 

Единицата ќе биде со седиште во Барселона и првите летови ќе бидат од каталонската престолнина до Лос Анџелес – два пати неделно, Оукланд во Калифорнија – три пати, Буенос Аирес во Аргентина – три пати, и Пунта Кана во Доминиканската Република – двапати, пишува Бизнис вести. 

Цените на билетите ќе почнуваат од 99 евра во еден правец. Во подоцнежна фаза ќе започнат летови и од други европски аеродроми.

Level ќе започне бизнис со два авиони Airbus А300 кои ќе се раководат од делот на IAG – Iberia. Следната година се предвидува да бидат порачани нови авиони.

Level ќе нуди 293 места во економска класа и 21 во бизнис класа.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK