Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Викендов, Четкар ќе настапи на „Хуа Хин“

Интересно

Викендов, Четкар ќе настапи на „Хуа Хин“

Сподели

Владимир Четкар на 24 jуни ќе настапи на најпознатиот џез фестивал во Тајланд – Хуа Хин.

Нашиот џез музичар, композитор и гитарист со светска кариера, Владимир Василевски-Четкар викендовкаде е најавен како еден од главните артисти а неговото гостување таму е проследено со големо внимание низ тамошните медиуми. Според музика24.мк, Четкар на 22 јуни ќе одржи и прес- конференција во Бангкок.Четкар на турнејата во Тајланд на сцената ќе биде придружуван од популарниот тајландски бенд Фанкшн. На овој фестивал Четкар ќе се претстави со авторска музика, а ќе отсвири и една композиција од неодамна починатиот крал на Тајланд, Бумибол Адулиаде, кој бил мулти инструменталист и страствен вљубеник во џез музиката.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK