Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Спасете се од комарци и муви: Рецепт за домашна мешавина

Интересно

Спасете се од комарци и муви: Рецепт за домашна мешавина

Сподели

Летото на сите ни е познато по тоа што комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во домовите.

Зза да се спасите од овие несакани инсекти, постои еден домашен трик, а тој воопшто не е штетен за децата и животните.Се што треба да направите е да измешате пола чашка шампон, пола чашка маслиново масло и пола чашка оцет. Овие состојки откако ќе ги измешате во шише со распрскувач веднаш ќе има ефект.Пробајте!


Извор:republika.mk

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK