Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Од која чаша ќе се напиете? Откријте го вашиот карактер!

Интересно

Од која чаша ќе се напиете? Откријте го вашиот карактер!

Сподели

Замислете дека во чашите е вашата омилена напивка. По која чаша ќе посегнете?

1. Вие си емоционална и експресивна личност, која лесно пламнува. Имате страсна природа и упорни сте во постигнување на целта. Сакате внимание и знаете како да го привлечете. Не заборавајте, компромисот е неопходен !

2. Вие сте личност која се стреми кон совршеност и ред. Се придржувате на строги правила, кои го раководат вашиот живот. Не сте конфликтни , но знаете како да се заштитите. Се стремите да бидете лидер, но ако не го постигнете тоа , тогаш сте рамноправен партнер, на кој може секоја да се потпре.

3. Вие сте нежна личност и сакате романтика. Концетрирани сте на самите себе, но отворени сте и за туѓи мислења. Избегнувате конфилти и тежнеете кон компромиси. Во врските барате силен партнер. Ви треба енергија и љубов , која ќе ги елиминира негативните емоции и ќе ви донесе спокојство, на вас и на луѓето околу вас.

4. Вие сте разумна и упорна личност. Го игнорирате туѓото мислење и не паѓате на авторитети. Во емотивните врски се наметнувате и се обидувате се да се одвива ко што вие сте замислиле. Имате потреба од сродна душа, која ќе ви биде поткрепа во вашите потфати и планови.

5. Оптимист, решителен и силен карактер. Логично и лесно ги решавате проблемите, притоа сте издржливи и самоуверени. Во емотивните врски често превземате иницијатива и се обидувате да создадете хармонија со партнерот.

Извор:radar.mk

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK