Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Битола со контра парада на Скопје

Интересно

Битола со контра парада на Скопје

Сподели

Битола со контра парада на Скопје. После најавата дека на 29 јуни во Скопје ќе се одржи „Парада на Гордоста“, битолчани се самоорганизираат , ден потоа, на 30 јуни (недела) 2019, на Широк Сокак да организираат вистинска, како што велат, Битолска парада на гордоста.

 

 

-“Таква каква ние и како град и како битолчани ја заслужуваме да ја имаме и негуваме. Настанот е јавен и добива голема популарност“ се вели на повикот преку социјалните мрежи. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK