Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно Ѓоковиќ отвора ресторан за бездомници

Интересно

Ѓоковиќ отвора ресторан за бездомници

Сподели

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ одлично ја почна сезоната, откако славеше на Австралијан опен, по рекорден седми пат, а со неговиот најнов потег повторно го воодушеви цел свет.

 

Ѓоковиќ кажа дека парите не му се проблем, па реши да отвори ресторан за бездомници во Србија.

„Парите не ми се проблем, заработив доволно за да ја нахранам цела Србија. Мислам дека заслужуваат такво нешто, зашто секогаш ме поддржувале. Уште не знам која ќе биде точната локција, но ќе биде некаде во Србија“, вели  Ѓоковиќ.

Тој  кога има слободно време го троши во кујната, зашто голема страст му е готвењето.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK