Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Украден вториот по големина златник во светот

Крадци од трезорот на берлинскиот музеј „Бода“ украле златник тежок 100 килограми, што вреди 3,8 милиони евра, соопшти берлинската полиција.

Повеќе...

Кои се најзлобните хороскопски знаци?

Со овие 3 знаци не сакате да си играте бидејќи тие имаат моќ да ви загорчат вашиот живот.

Повеќе...

Кој тип на колега сте на работа

Постојат четири доминантни типови на колеги на работното место од кои секој успева на поинаков начин, пишува Harvard Business Review.

Повеќе...

За 99 евра ќе се лета до Лос Анџелес

Сопственикот на British Airways – International Airlines Group (IAG), Вили Волш, влегува на пазарот на пазарот на нискобуџетните превозници. Брендот Level ќе почне да нуди поевтини интерконтинентални летови од јуни, a се предвидува во иднина да може да оперира со над 30 авиони, соопштува Bloomberg.

Повеќе...

Барселона ќе ги брка сиромашните гости

Барселона е една од омилените европски туристички дестинации и секоја година ја посетуваат повеќе од 32 милиони луѓе.

Повеќе...

Туристички тури за посета на „Титаник“

Додека приватните вселенски компании како Virgin Galactica имаат намера да водат туристи до работ на вселената за да можат на неколку минути да почувствуваат бестежинска состојба по цена од 100.000 долари за човек, лондонскиот туристички оператор Blue Marble Private од идната година за истиот износ ќе им овозможи на осум лица да ги посетат останките од легендарниот „Титаник“ на дното од Атлантикот.

Повеќе...

Хороскопот го има најдобриот одговор : Што ве спречува да бидете среќни?

Што е тоа што ве прави несреќни?

Повеќе...

Ова се најдобрите градови за живот во 2017 година

Главниот град на Австрија Виена е уште еднаш е прв по квалитет на живот на традиционалната листа градови на американската фирма (Mercer).

Повеќе...

Во Македонија се произведува зачин поскап од кокаин

Може да заработите убаво, одгледувајки зачин поскап од кокаин, кој чини 20 000 евра за килограм. Древна лековита билка отсекогаш била и се уште е најскап зачин на светот!

Повеќе...

Индиски хороскоп- еден од најточните ..Проверете

Индиска астологија. некои велат дека ова  најточниот хороскоп. Проверете што знак сте според индискиот хороскоп.

Повеќе...

Загрижувачки: Температурата на Антарктикот близу 20 степени!

Членовите на аргентинскиот Истражувачки центар, сместен близу северниот дел од Антарктикот, во последните две години забележале рекордно висока температура од 17,5 Целзиусови степени, известува Агенцијата за климатски промени на ОН.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK