Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

ВИДЕО: Нов видео запис на Анита Мицeва

Излезе и новиот видео запис за синглот ЕДЕН ДЕН на Анита Мицова. 

Повеќе...

Научно докажани суеверија

За некои приказни е докажано дека се само суеверија, меѓутоа, некои поединечни верувања имаат вистинска научна подлога.

Повеќе...

Ристе специјален гостин на Шерифовиќ

Минатогодишниот победник на „Ѕвездите на Гранд“ според гласовите на публиката, Ристе Ристески ќе биде специјален гостин на големиот солистички концерт на Марија Шерифовиќ во сабота (17 март) во Вип арената Борис Трајковски.

Повеќе...

Данокот на престој во Грција ги зголеми цените на апартманите

Новиот данок на престој ги крена цените на сместувањето во Грција.

Повеќе...

Етно ресторан „Дедо Димо“ ве кани на 8 ми Март

За сите оние кои се уште не одлучиле каде да ги однесат своите сакани за празникот на жената 8 ми Март, топло ви го препорачуваме етно ресторанот „Дедо Димо“ во охридското село Куратица.

Повеќе...

Секоја боја има свое значење, што значат боите на Велигденските јајџа?

Покрај традиционалните јајца, првите кои се фарбаат исклучиво во црвена боја, домаќинките вапсуваат и во други бои.

Повеќе...

Зошто автомобилот во зима не треба да се загрева во место?

Експертите имаат интересен одговор на прашањето Зошто автомобилот во зима не треба да се загрева во место?

Повеќе...

Десет години затвор за американец кој го претепал своето куче

Маж од САД е осуден на 10 години затвор бидејќи брутално го претепал своето куче со име Папи До, кое, поради тежината на повредите, морало да биде убиено со инјекција.

Повеќе...

Љубов.... темел на човековиот род....причина за живот

"Ти си за мене подрагоцено нешто и од самиот мој живот, љубовта кон тебе е единствената причина на моето постоење".....

Повеќе...

Десет години затвор за лажни вести?

Премиерот на Малезија Наџиб Разак денеска во Парламентот поднесе предлог-закон со кој објавувањето „лажни вести“ се смета за незаконско.

Повеќе...

Наскоро лек кој ги убива сите тумори?

Дали наскоро ќе се појави лек што ги уништува сите тумори?

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK