Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Се судрија авион и камион

Авион „Боинг 737“ се судри со камион, при што се повредени осум лица.Нeсекојдневната сообраќајна несреќа се случи на  меѓународниот аеродром во Лос Анџелес синоќа.

Повеќе...

Би платиле ли 100 илјади долари за една ноќ на Фиџи?

Во светот постојат многу одморалишта во кои можете да се подмладите, но само неколку можат во целост да ве релаксираат и да ве наведат да ја впиете сета енергија од нивниот мир и неспоредливата убавина…

Повеќе...

Ова се 10 те најбогати на планетата Земја

Магазинот Sunday Times штотуку ја објави долго очекуваната листа со најбогатите луѓе во Велика Британија и во светот.

Повеќе...

Како настанало името „Македонија“?

Постојат неколку варијанти за потеклото на името на нашата татковина. Некои се чисти приказни кои се прераскажуваат, некои се наводно втемелени на одредени факти и записи.

Повеќе...

Брутално искрени факти за вашиот хороскопски знак

Колку и да нe веруваме, секој од нас си чита хороскоп од време на време. И додека обично во тие текстови сè е кажано во „поблага“ форма, во продолжение прочитајте некои брутално искрени факти за вашиот хороскопски знак.

Повеќе...

Која е најсигурната банкнота на светот?

Швајцарската централна банка во средата ја претстави новата банкнота од 20 франци за која вице-гувернерот Фриц Курбриг кажал дека тоа би можело да биде најсигурната банкнота на светот.

Повеќе...

Ова се вечните ергени според Зодијакот

Зодијакот вели дека хороскопот може да има големо влијание врз размислувањето и одлуките или гледањето на брачниот живот кај секој индивидуалец.

Повеќе...

Краток тест го открива вашиот карактер

Следува најкраткиот психолошки текст што ги открива вашите основни карактеристики и особини.

Повеќе...

Знаете ли дека постои теретана за спиење?

Брзиот и динамичен начин на живот во модерното време неретко резултира со недоволен сон.

Повеќе...

Тито сакал да прави атомска бомба

Во Винча никогаш не била правена атомска бомба, иако политичкиот врв на СФРЈ, на чело со Тито, во три наврати од научниците барале нуклеарната енергија да ја употребат во воени цели, пишува Вечерње новости.

Повеќе...

Од 15 јуни: Нема роаминг во ЕУ!

Од 15 јуни корисниците на мобилна телефонија од државите членки на Европската унија кои патуваат во други држави членки, ќе може да користат роаминг без дополнителни трошоци, одлучи Европскиот совет.

 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK