Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Дете од Лескоец искасано од куче скитник

Малолетно дете каснато од куче скитник во Лескоец.

Повеќе...

Пецаков го честита Рамазан Бајрам

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, упати честитка до сите сограѓани со муслиманска вероисповед по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам.

Повеќе...

Се отвора Центарот за спасување во Охрид

Со пригодна церемонија во среда ќе биде отворен спасувачкиот  центар на вода во Охрид.

Повеќе...

Честитка за Велигден од градоначалникот Пецаков

По повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, градоначалникот Кирил Пецаков упати честитка до сите граѓани од православна веросиповед.

Повеќе...

Специјалците на Косово апсат, српската армија на готовс

Специјалните единици на косовската полиција – РОСУ, од изутринава спроведуваат акција на северниот дел на Косово, а српскиот претседател нареди целосна борбена готовност на Армијата, јави РТС.

Повеќе...

Пецаков: Одличен е одзивот на граѓаните против пописот

Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото ,,Стави потпис за вистински попис” насекаде низ Македонија.

Повеќе...

Делегација од Пловдив во посета на општина Охрид

Вршителот на должност градоначалник Константин Георгиевски денеска прими делегација од Пловдив, Р. Бугарија предводена од заменик градоначалникот  Георги Горгиев. 

Повеќе...

Усвоена информацијата за работата на мониторинг мисијата на УНЕСКО за Охридскиот регион

Од 7-та седница на Владата: Усвоена информацијата за работата на мониторинг мисијата на УНЕСКО за Охридскиот регион; Побарана е дополнителна информација за бесправно изградените објекти во заштитеното јадро на Старата скопска чаршија; Битола ќе добие пречистителна станица за отпадни води...

Повеќе...

Запленети 2 тона марихуана на брод во Грција

Грчката крајбрежна стража откри и заплени два тони марихуана, јавија грчките медиуми.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK