Саб07112020

Последна промена06:08:22 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Утре на полноќ започнува изборниот молк

Финишира изборната кампања.

Повеќе...

Изработени прирачници за подготовка на храна

Агенција за храна и ветеринарство и Организација на потрошувачите на Македонија подготвија Прирачници за операторите кои подготвуваат храна за предучилишните и училишните установи или кои истата ја добавуваат.

Повеќе...

Корона кризата ескалираше секаде на Балканот

Министерот за здравство  Венко Филипче, на прес-конференција информираше за статистиката во врска со пациентите со корона вирус , состојбата во болниците, подготвеноста на капацитетите за следниот период, се осврна на анализите од Институтот за јавно здравје за изминатите недели, како и на состојбата во регионот.

Повеќе...

Од денес влез во земјава со ПЦР тест

Од 75-тата седница на Владата: Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина за влез во земјата мора да приложат негативен ПЦР тест.

Повеќе...

Се празнува Иванден - раѓање на Свети Јован Крстител

Денес се празнува свети Јован – летен, повеќе познат како Иванден, денот на раѓањето на Свети Јован Претеча и Крстител Господов.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK