Чет04182019

Последна промена01:11:39 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Исчезнато девојче! Родителите бараат помош!

Исчезнато девојче! Родителите бараат помош!

Сподели

15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде.

Последен пат е видена вчера  во 13:30 часот пред средното медицинско училиште во Битола каде што учи и од тој момент и се губи секаква трага.
Родителите ги замолуваат сите кои имаат некакви информации да ги контактираат на 078 425 497 или 075 310 664 , пишува Досие.мк.


Инаку, случајот вчера во 17:25 часот е пријавен во Полициската станица во Демир Хисар, а е објавено во денешниот билтен на МВР.


С.Н.(36) од село Суводол пријавил дека нејзината 15-годишна ќерка излегла истиот ден и не се вратила. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK