Саб02222020

Последна промена05:04:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Патиштата „полни“ со алкохолизирани возачи

Патиштата „полни“ со алкохолизирани возачи

Сподели

Изминатово деноноќие, сообраќајците „ловеле“ алкохолизирани возачи.

На 05/06.10.2019 на целото подрачје на СВР Охрид беше спроведена акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.
- Притоа, било констатирано дека 13 возачи на моторни возила (Охрид-1, Струга-8 и Кичево-4) управувле возила под дејство на алкохол. Тие биле исклучени од сообраќај и им биле одземени возачките дозволи. За сите прекршоци изречени се соодветни санкции, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK