Чет06042020

Последна промена11:46:45 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Осумнаесет нови случаи, двајца од Струга

Осумнаесет нови случаи, двајца од Струга

Сподели

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата.

Во текот на прес-конференцијата Институтот за јавно здавје потврди уште 2 позитивни пациенти, така што бројката наместо 16 како што соопштив на прес-конференцијата изнесува точно 18.

По градови: Штип – 6, Скопје – 3, Велес – 3, Струга - 2, Струмица - 1, Дебар - 1, Тетово – 1, Гевгелија - 1

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска изнесува 259 лице. Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:

- Скопје - 145
- Дебар – 46
- Куманово – 21
- Штип- 14
- Прилеп - 8
- Велес - 6
- Тетово - 5
- Струга- 5
- Охрид - 3
- Кавадарци - 2
- Гостивар - 1
- Битола - 1
- Гевгелија - 1
- Струмица - 1

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK