Вто09292020

Последна промена02:19:11 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Рекордни 177 нови случаи на корона, еден во Охрид

Рекордни 177 нови случаи на корона, еден во Охрид

Сподели

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19.

Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани, а починаа 2 пациентa позитивни на Ковид-19. Еден од Скопје и еден од Куманово. Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 2.789, а на починати 149. Распореден по градови бројот на новозаболени е следен: Скопје – 105 Куманово – 26 Штип – 15 Тетово – 13 Гостивар – 8 Гевгелија – 2 Дебар – 1 Струга – 1 Велес -1 Битола – 1 Охрид – 1 Валандово – 1 Св. Николе – 1 Неготино – 1

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK