Вто12072021

Последна промена04:32:00 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Од понеделник заладување и температури под нулата

Од понеделник заладување и температури под нулата

Сподели

Од понеделник заладување и минусни температури.

УХМР соопштува дека од понеделник утринските температури ќе се спуштат под нулата, иако во првите три дена од работната недела времето ќе биде сончево. Утрата и вечерите ќе бидат исклучително студени

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. 

Утре времето ќе биде променливо облачно, но посвежо. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK