Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија Македонско засилување во хрватски "Square"

Македонско засилување во хрватски "Square"

Сподели

Македонските репрезентативци и поранешни играчи на “Железничар”, Дарко Ранготов и Адријан Мицевски, се новите играчи и новото засилување на хрватскиот клуб за мал фудбал “Square” од Дубровник.

И двајцата играа против Хрватска во квалификациите во Шпанија кога Хрватска победи со 3:2.

-Имам 26 години.Тренирав фудбал но се одлучив за мал фудбал-футсал. За репрезентацијата имав 60 настапи и постигнав 28 голови, изјавил Ранготов на денешното преставување во Дубровник.

-Имам 21 година, од мали нозе играм футсал и тоа е мојот прв спорт.Имам триесет настапи за репрезентација и два за младата репрезентација. Посебно го истакнувам мојот „хет трик“ кој го постигнав против Романија, кажа денес Мицевски на претставувањето во Дубровник.

 

Извор/ Дубровникпрес

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK