Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

ДИК ги објави конечните резултати од изборите

Државната изборна комисија денеска одржа јавна седница на која ги објави конечните официјални резултати од предвремените парламентарни избори кои беа одржани на 15 јули.

Повеќе...

Ќе се намалува работното време во угостителските објекти

Комисијата за заразни болести најави дека во текот на наредните денови ќе разговара за  намалување на работното време на кафулињата и рестораните, како мерка која би спречила понатамошно ширење на заразата со корона вирусот.

Повеќе...

Утре неработен ден за сите граѓани

Среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Република Северна Македонија поради одржување на предвремени парламентарни избори.

Повеќе...

241 нови случаи на корона вирус во земјава

Во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Донесени протоколи за работа на плажите и базените

Владата  ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со КОВИД-19.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK