Сре06162021

Последна промена12:15:03 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Од денес полициски час од 21 до 05 часот

Полицискиот час се враќа на сила од денес, со почеток  од 21 часот навечер до 5 часот наутро  и ќе трае секој ден до до 15 мај.

Повеќе...

Велигден, Христос Воскресе-Вистина Воскресе

Велигден е најголемиот и најстар христијански празник што се слави уште од вториот век, ден кога Исус Христос воскреснал од мртвите и ја докажал својата божествена моќ .

Повеќе...

Се одбележува 1 Мај - Денот на трудот

Светот денес  го одбележува 1 Мај - Меѓународниот ден на трудот во чест и сеќавање на историската борба на работниците од целиот свет за унапредување на нивните права.

Повеќе...

Велика сабота верниците во исчекување на радосната вест

Велика Сабота  е посветена на споменот на пребивањето на Господ Исус Христос во грбот и неговото слегување во адот.

Повеќе...

Велики Петок - најтажниот ден во човештвото

Велики петок уште се вика и Распет петок, зашто на тој ден е распнат Исус Христос. Поради тоа овој ден се смета за најтежок празник во христијанската религија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK