Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

МВР ќе вработува 400 полицајци

Министерството за внатрешни работи, денес  ќе распише Јавен оглас за прием на нови 400 извршители на работно место „Полицаец“ за работа во Министерството.

Повеќе...

Македонија треба да се посвети на развојот на ревматологијата

Tретманот на пациентите  во РМ не е на ниво со стандардите кои се ширум воспоставени и употребувани, како во регионот така и пошироко, смета д- р. Владимир Огненовски директор на Амбулантниот оддел за ревматологија при Универзитетот од Мичиген.

Повеќе...

МВР обука - “Ефективно управување со кризна комуникација“

Вчера во Охрид во хотелот Инекс Горица во организација на мисијата на ОБСЕ во РМ започна со работа тридневната работилница на тема “Ефективно управување со кризна комуникација“ наменето за потребите на службите во МВР задолжени за односи со јавноста.

Повеќе...

Денес 18 години од атентатот на Киро Глигоров

И по 18 години, сеуште е непознат нарачателот и извршителот на атентатот врз првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Со тешки повреди на главата, претседателот Глигоров го преживеа атентатот што се случи на 3 октомври 1995 година, во 9 часот и 50 минути пред хотелот Бристол во Скопје.  

Повеќе...

Македонско засилување во хрватски "Square"

Македонските репрезентативци и поранешни играчи на “Железничар”, Дарко Ранготов и Адријан Мицевски, се новите играчи и новото засилување на хрватскиот клуб за мал фудбал “Square” од Дубровник.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK