Саб02222020

Последна промена05:04:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Внимателно возење: Снег на превоите

Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

Повеќе...

Преподобен Теодосиј Велики , императорот кој ја наметнал христијанската религија

Македонската православна црква денешниот ден го  посветила на Преподобен Теодосиј Велики. Теодосиј I  познат како Теодосиј Велики, бил римски император во периодот од 379 до 395 година.

Повеќе...

Се слави собор на Свети Јован Крстител

Според календарот на МПЦ денес се слави Собор на свети Јован Предвесник и Крстител.

Повеќе...

РЕК ги објави новите цени на горивата

Новите цени објавени од Регулаторната Комисија за Енергетика, важат од ноќеска на полноќ.

Повеќе...

Утре е Водокрст - строг пост

Утре 18  јануари се слави празникот Водокрст.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK