Пет09202019

Последна промена08:45:41 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Нема упис во школо без уреден вакцинален картон

Нема уписи за деца во училиште без доставен уреден вакцинален картон.

Повеќе...

Среда е неработен ден

28 август 2019 година ( среда) е Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица).

Повеќе...

Бигорската обител организира искачување на Крчин

Бигорската и Рајчичката Обител и оваа година го организира еден  најомилените настани, кој од година во година привлекува сѐ поголем број љубители на планините – искачување на врвот Голем Крчин.

Повеќе...

Еден заразен од западнонилска треска во земјава

Во критична состојба се уште е 66 годишниот пациент кој е заразен со западнонилска треска.

Повеќе...

500 родители треба да платат казна за невакцинирани деца

 500-тини родители треба да платат казни зошто не ги вакцинирале децата.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK