Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Секој трет лекар во земјава пуши

Лекарите забрануваат цигари, но и тие пушат.

Повеќе...

Груевски со најголема доверба кај граѓаните

Доколку наскоро би имало парламентарни избори 23,7 проценти од граѓаните би гласале за ВМРО ДПМНЕ, а 15.5 за СДСМ. Тоа го покажува анкетата на Институтот за политички истражувања од Скопје.

Повеќе...

Денеска е Света маченица Злата Мегленска

Света Злата Мегленска е пример за саможртва за својата вера.

Повеќе...

Од утре зимско сметање на времето

Од утре започнува зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот во 3:00 часот ќе се поместат за еден час наназад, така што времето ќе се смета како 2:00 часот.

Повеќе...

Нема фејсбук за поповите, владиците и монасите

Замерките на дел од свештенството и од монаштвото се дека конечната одлука не е поткрепена со конкретна причина за забрана за користење на социјалната мрежа.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK