Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

И полицијата ќе казнува за пушење цигари

Полицајци и инспектори на УЈП ќе казнуваат доколку начекаат пушач на цигари во јавни објекти.

Повеќе...

Бесплатно ќе биде полагањето на лиценци за вработените во детските градинки

Вработените во детските градинки бесплатно ќе полагаат за потребните лиценци за чување деца.

Повеќе...

Ден на македонската револуционерна борба

Македонија го чествува Денот на револуционерната борба.

Повеќе...

Разбојници со пиштоли и маски нападнале брачан пар во Кичево

Кривично дело разбојништво  извршено е извршено синоќа околу 21 часот во во Кичево. 

Повеќе...

Македонија работи на стратегија за сајбер одбрана

Сајбер заканите можат да предизвикаат контрадикторни ситуации кои му пркосат на меѓународното право и на човековите права, истакна министерот за одбрана на Република Македонија Талат Џафери денеска во Охрид, во рамките на Регионалната школа за сајбер одбрана.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK