Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Продолжува едукацијата на македонските лекари

Пензионирани професори,  врвни доктори од светски реномирани центри ќе работат и ќе ги едуцираат македонските  лекари. Овој проект е во сам зародиш, досега имавме пет вакви експерти, кои престојуваа во нашата земја, истакна министерот за здравство Никола Тодоров.

Повеќе...

Македонците бараат конзулат во Корча

Претставнците на Македониците во Албанија, на завчерашната средба во Поградец, меѓу другото од претседателот Ѓорге Иванов побарале отворање конзулат на Република Македонија во градот Корча.

Повеќе...

Честит и вечен 11 Октомври

Денес Република Македонија го слави денот на македонското вооружено востание и денот на борецот.

Повеќе...

Честитка од премиерот Никола Груевски по повод 11 Октомври

Почитувани граѓани на Република Македонија,

Почитувани жители на македонската дијаспора,

Повеќе...

Иванов: Албанците од Македонија да се борат за правата на Македонците во Албанија

Македонците во Абанија ги немаат основните човекови права, се пожалија претставнициte на македонските здруженија од Албанија на денешната средба со претседателот Ѓорѓе Иванов што се одржа  во Поградец Албанија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK