Чет10222020

Последна промена09:46:58 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

МВР обука - “Ефективно управување со кризна комуникација“

Вчера во Охрид во хотелот Инекс Горица во организација на мисијата на ОБСЕ во РМ започна со работа тридневната работилница на тема “Ефективно управување со кризна комуникација“ наменето за потребите на службите во МВР задолжени за односи со јавноста.

Повеќе...

Македонско засилување во хрватски "Square"

Македонските репрезентативци и поранешни играчи на “Железничар”, Дарко Ранготов и Адријан Мицевски, се новите играчи и новото засилување на хрватскиот клуб за мал фудбал “Square” од Дубровник.

Повеќе...

Големо акција: Македонската и германската полиција апсат за дрога и перење пари

Во тек е голема полицикска акција за справување со група која се занимавала со трговија со дрога и перење пари, пренесува Пресс24. Апсења и претреси во моментов траат во повеќе градови во земјава а паралелно се спроведува координирана акција и во Германија.

Повеќе...

Со берза за електрична енергија ќе се подобрува енергетската ефикасност во земјава

Со формирање на квалитетна Берза за електрична енергија ќе се подобрува енергетската ефикасност на Р Македонија

Со престоечката либерализација на пазарот ќе биде важно да се има ефикасен пазар на електрична енергија. Ова се дел од темите на кои експерти од областа на енергетиката денеска дискутираат на 8 то Советување на Македонскиот Комитет за големи електрични системи во Охрид.

Повеќе...

Акција "Шпион" приведени 17 лица во Скопје

17 лица се приведени и уапсени утрово во Скопје во големата полициска акција Шпион. Уапсен е екс-генерален директор на Бетон, екс директор на Агенција против перење пари, еден поранешен полициски генерал, поранешен функционер од Агенцијата за разузнавање, еден режисер-авторот на анимиран сатиричен филм и поранешен шеф на Кабинетот на претседателот на Собранието на РМ.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK