Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Завршува вонредната состојба, нема договор за избори

Лидерите на двете најголеми партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на вчерашната средба не постигнаа договор за датум за одржување на предвремени парламентарни избори.

Повеќе...

Владата донесе протоколи за работа на автокамповите

Од 65-тата седница на Владата: Остануваат во сила мерките со кои се ослободуваат од работните обврски родителите кои што имаат деца до 10-годишна возраст или активно четврто одделение; Моловите ќе работат до 22:00 часот: Владата нема да ја обжали пресудата на Стразбур што ја добија граѓаните за парното

Повеќе...

Владата со поддршка на медиумите и новинарите

Османи и Поповски: Медиумите, новинарите и медиумските работници, беа, и сè уште се на првата линија на одбраната од пандемијата и од лажните вести, и ја заслужуваат поддршката за олеснување на нивната работа во услови на криза...

Повеќе...

Пазарен инспекторат и финансова полиција заедно ги „чешлаат“ угостителите

Инспекторите од Државен пазарен инспекторат од денеска со поддршка на финансиска полиција во контрола на угостителските објекти. 

Повеќе...

Хуанитарна акција од БалканМедија за ресенската болница

Голема донаторска акција во организација на СОС БалканМедиа и ЈП „Охридски Комуналец“ од Охрид беше организирана денес ,откако изби првиот случај на инфицирано лице во општина Ресен.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK