Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Советот за етика во медиумите реагира за неетичко и непрофесионално известување

Советот за етика во медиумите (СЕММ) продолжува да реагира на зачестените случаи на неетичко и непрофесионално известување, а особено на ширењето шпекулации кај одредени медиуми во врска со пандемијата на коронавирусот.

Повеќе...

ГДУ: Вината за корона кризата не е во народот и новинарите

Двочасовното шоу на Караџовски покажа дека ситуацијата не е под контрола, туку дека целосно е излезена од контрола, обвинија од ГДУ. 

Повеќе...

Граѓаните ги бараат уплатените пари за одмор во агенциите

Граѓаните  ги бараат уплатените ари за одмори и патувања.

Повеќе...

Новозаболените биле дел од собири и прослави

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, претседателот на Комисијата за заразни болести, прим. д-р Жарко Караџовски и директорот на Центарот за јавно здравје, д-р Арбен Зибери, денеска одржаа заедничка прес-конференција на која информираа за состојбата со коронавирусот КОВИД-19 во Република Северна Македонија.

Повеќе...

Македонските аеродроми изгубија половина милион патници

Корона вирусот и неговото четиримесечно ширење во нашата земја нанесува сериозни штети по авиосообраќајот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK