Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Рекордни 177 нови случаи на корона, еден во Охрид

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19.

Повеќе...

Духовден - се слави слегувањето на Светиот дух

Духовден или дуовден е христијански празник во Македонија. Наречен уште и Педесетница е еден од најрадосните и најсветли празници во православието во кој се слави слегувањето на Светиот Дух врз апостолите на педесеттиот ден од Христовото Воскресение.

Повеќе...

Се вратија ригорозните мерки, повторно карантин

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза и ефикасна реакција за спречување на ширењето на коронавирусот, донесе одлука да се воведе целосна забрана на движењето на сите граѓани во Скопје (сите скопски општини), Куманово, Липково, Штип, Карбинци, Тетово, како и Боговиње, Брвеница, Теарце, Желино и Јегуновце, почнувајќи од четврток (4 јуни) од 21:00 часот до понеделник (8 јуни) до 05:00 часот.

Повеќе...

120 нови случаи на корона во земјава

Во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19.

Повеќе...

Можен е карантин за општините жаришта

Комисијата за заразни болести денеска има и втор вонреден состанок, по зголемените бројки на заразени од корона вирус изминативе неколку дена, на кој присуствува и министерот Венко Филипче и претставници од МВР.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK