Саб11162019

Последна промена11:00:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Да се издвојат повеќе пари за интернет рекламирање

ИАБ панел-дискусија: Дигиталните буџети мора да растат соодветно на важноста која ја имаат дигиталните медиуми!

Повеќе...

Отсекување на главата на Свети Јован Крстител - строг пост

Според календарот на МПЦ денес се одбележува отсекувањето на главата на Св. Јован Крстител.Поради значењето на овој светец црквата овој ден го прогласила за строг пост. Свети Јован е последниот старозаветен пророк....

Повеќе...

Нема отстапки! Невакцинираните деца нема да се примаат на училиште

Министерот за здравство вели нема да има отстапки, остануваат на ставот невакцинирани деца да не ги примаат во училиште и градинка.

Повеќе...

Подигање на лекови на товар на Фондот само со рецепт и идентификација

Осигурените лица од 01.10.2019 година ќе можат да ги подигнуваат лековите во аптека само врз основа на рецепт и документ за лична идентификација (лична карта или пасош).

Повеќе...

Актерот Стаматовски од „Гола Месечина“ се врати со вредна награда

Актерот на охридскиот Народен театар, Стрезо Стаматовски доби награда на фестивалот „Гола Месечина“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK