Саб11162019

Последна промена11:00:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Свети Фануриј - заштитник на учениците

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Свети Фануриј, кој се смета за заштитник на учениците и студентите. 

Повеќе...

Светиот маченик Адријан и преподобна Наталија

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светиот маченик Адријан и преподобна Наталија.

Повеќе...

Телевизиите го изгубија приматот, на пазарот на информации доминираат порталите

Луѓето постојано бараат информации: најмногу за политика и бизнис, но и понуди за купување, за патувања и одмори, за состоби на патиштата… за се што им треба.

Повеќе...

28 години независност - честит 8 ми Септември!

Ден на независноста на Македонија — државен празник кој се празнува во Македонија на 8 септември. Празникот популарно е наречен и 8-ми Септември.

Повеќе...

Следува продолжен празничен викенд

Следува споемн празничен викенд. 8 септември (недела), Ден на независноста, односно 9 септември (понеделник) е неработен ден за сите граѓани. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK