Чет08132020

Последна промена01:52:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Петок се слави Курбан Бајрам

Петок  се слави Курбан Бајрам.

Повеќе...

За септември се формираат 16 ковид болници

Се формираат 16 ковид болници, се зголемуваат капацитетите за тестирање, најави д-р Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести.

Повеќе...

Странците ја кудат патната инфраструктура, а го фалат гостопримството

Туристите што лани  поминале преку граничните премини во земјава најниски оценки дале за патната мрежа и хигиената на јавни места.

Повеќе...

Туристичките агенции на протест- пред банкрот се поради корона кризата

Туристичките агенции денеска на протест.

Повеќе...

Свети Архангел Гаврил - гласник на Бога

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светиот Архангел Гавриил.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK